Gripp!!!

Tervishoiuamet soovitab gripinakkuse vältimiseks võimalusel mitte kasutada tipptunnil ühistransporti või osaleda rahvakogunemistel.

Ameti teatel on seagripi näol tegu tavalise sesoonse gripi sarnase haigusega, mis üldjuhul ravimeid ei vajagi.

Nakkusohu vähendamiseks soovitatakse muu hulgas mitte kasutada sama taskurätti korduvalt, pesta sageli käsi, vältida rahvakogunemisi ja kätlemist ning võimalusel hoiduda ühistranspordi kasutamisest vähemalt tipptunnil.

Grippi nakatunutele soovitab tervishoiuamet kergete sümptomite puhul põdeda rahulikult kodus ning võimalusel magada üksi. Palavikku ja lihasvalu võib tohterdada tavaliste apteegiravimitega, paranemine peaks võtma umbes nädala.

Vaata siit lisaks, kes kuuluvad riskirühma ning kuidas tunda ära haige rasket seisundit.

Uue gripi vaktsineerimine toimub riskirühmadele tasuta

03.12.2009
http://www.valitsus.ee/?id=9792

Valitsus otsustas tänasel kabinetinõupidamisel, et riskirühmades olevad inimesed saavad uue gripi A/H1N1 vaktsineerimise tasuta. Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul peaks vaktsiin Eestisse jõudma hiljemalt 15. detsembriks ja koheselt pärast seda on plaanis alustada ka vaktsineerimisega. Vaktsineerimine on Eestis vabatahtlik.

„Mul on väga hea meel, et valitsus pidas vajalikuks tagada kõigile riskirühmadesse kuulujatele kaitse hoolimata inimese majanduslikest võimalustest,“ ütles sotsiaalminister Pevkur. Vaktsineerimist gripi A/H1N1 vastu korraldavad peamiselt oma nimistu põhiselt perearstid. Lapseootel naiste vaktsineerimist korraldavad naistenõuandlad ja teised tervishoiuasutused neil arvel olevatele rasedatele. Tervishoiutöötajate vaktsineerimine viiakse läbi teenuseosutaja määratud korraldusega.