Meie kodukord

Üldine kodukord meie perearstikeskuses

Perearsti või pereõe vastuvõtule palume alati eelnevalt registreerida.

Mitme pereliikmega tulles registreerige vastuvõtuaeg igale pereliikmele.

Kindla aja kokkuleppimine on oluline järjekordade ärahoidmiseks ning asjatu ukse taga ootamise vältimiseks, samuti selleks, et vähendada viirushaiguste levikut.

Kui helistate pereõele, siis palume oma probleemi kirjeldada väga konkreetselt, et pereõde saaks lähtuvalt teie haiguse tõsidusest leida teie murele sobiva lahenduse.

Ka erakorralise haigestumise korral tuleb pereõele eelnevalt helistada ja teile leitakse sobiv aeg kas perearsti või pereõe vastuvõtule.

Vastuvõtule mitte ilmumisest palume meile esimesel võimalusel teada anda!

Vastuvõtule tulles mõelge oma mured läbi (vajadusel pange kirja) ning alustage tähtsaimast. Kui muresid on palju, ei pruugi olla võimalik neid kõiki ühe visiidi käigus käsitleda.

Uuringute ja analüüside tegemise otsustab arst, võttes arvesse patsiendi kaebuseid.

Kui olete andnud analüüsid ja /või käinud uuringutel, siis saate vastused eelnevalt kokkulepitud viisil. Analüüside ja uuringute tulemusi saab vaadata ka patsiendiportaali https://www.terviseportaal.ee/

Kui olete haigestunud ja soovite haiguslehte, siis helistage pereõele haigestumise esimesel päeval. Nädalavahetusel haigestumise korral helistage alati esmaspäeval. Telefonile vastab pereõde, kes hindab olukorda, annab esmast nõu ja leiab Teile sobiva aja vastuvõtule tulemiseks.

Haiguslehe või lapse haigestumise korral hoolduslehe vajadusel helistage pereõele kohe esimesel haiguse päeval. Nädalavahetusel haiguslehe vajaduse tekkimisel helistage perearsti nõuandetelefonil 1220.

Koduvisiidi vajaduse üle otsustab perearst või pereõde igal konkreetsel juhul eraldi. Tuleb arvestada, et koduvisiidil on diagnostika- ja ravivõimalused piiratud, sest puudub võimalus täiendavateks analüüsideks ja uuringuteks.

Oma terviseandmetega (teostatud analüüsid/uuringud, haigla väljavõtted jne) saate tutvuda https://www.terviseportaal.ee/ id kaardiga sisselogides.
Väljakirjutatud retseptide seisu saate jälgida https://www.eesti.ee/et id kaardiga sisselogides – E-teenused – kodanikule – retseptid

Korduvretseptide pikendamiseks helistage tervisekeskuse registratuuri telefonil 53977 260.

Tõendeid ja saatekirju ei väljastata kohe pöördumise hetkel. Alati tuleb ette helistada ja regisreerida perearsti või pereõe vastuvõtule.